Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Найпотрібніший навесні: де брати вітамін С

Вітамін СВесна – час найбільшого дефіциту вітаміну С (аскорбінової кислоти), який міститься в свіжих фруктах, овочах, ягодах і зелені. Інші ж вітаміни, наприклад, А, групи В, що входять до складу продуктів, які ми їмо цілий рік – хліба, круп, яєць, молока, риби, тваринних жирів – потрапляють в організм незалежно від сезону.

Нестача в їжі аскорбінової кислоти призводить до підвищення проникності стінок капілярів (вони стають крихкими), знижується імунітет організму, людина частіше хворіє, швидше втомлюється.

Чим же замінити ягоди і фрукти, яких навесні мало на нашому столі?

У цю пору прекрасним джерелом вітаміну С залишається квашена капуста. Зберігати її треба під кришкою з вантажем, втрамбованою, покритою розсолом. Тоді кисень, що знаходиться у повітрі, не руйнуватиме вітамін С. Особливо багато цього вітаміну містить капуста, засолена качаном.

Аскорбінова кислота міститься і в картоплі, хоча до весни запаси її в бульбах зменшуються. Тому важливо готувати її так, щоб цей вітамін, який легко руйнується від нагрівання та від зіткнення з металом, максимально зберігався. Якщо, наприклад, картоплю покласти в холодну воду і варити у відкритій каструлі, кількість вітаміну С знизиться на 35 відсотків. У картопляному пюре аскорбінова кислота руйнується на 78, а в картопляних котлетах на 95 відсотків. Якщо ж готувати картоплю в шкірці, або, як кажуть, в «мундирі», можна максимально зберегти вітамін С.

Має значення і тривалість термічної обробки: чим вона коротша, тим більше збережеться вітаміну. Тому, коли готуються супи, овочі потрібно класти в киплячий бульйон і в певній послідовності: спочатку буряк і моркву, потім капусту, картоплю, в кінці пасеровану цибулю. Зелень додається до готових страв на столі.

Не рекомендується і по кілька разів розігрівати овочеві страви. Краще готувати стільки, щоб з’їсти за один-два рази. Або розігрівати не всі, а тільки ту частину, яку ви відразу з’їсте. Салати і вінегрети теж не слід готувати про запас, а овочі для них треба варити неочищеними.

Дефіцит аскорбінової кислоти заповнить і свіжа весняна зелень – цибуля, кріп, салат, селера, петрушка. Все це можна вирощувати у власному зимовому «городі» на вікні – в дерев’яних ящиках, квіткових горщиках і навіть оцинкованих відрах.

Гарна допомога в заповненні дефіциту вітамінів – овочеві консерви: очищені і неочищені томати, зелений горошок, кабачкова і баклажанна ікра, солодкий перець, а також різні соки.

Фото telegraf.com.ua.

Будь першим хто прокоментує

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: